FAQ - Najczęściej zadawane pytania
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 października 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać telekomunikacyjne obiekty budowlane i ich usytuowanie
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
- N SEP-E-004 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe Projektowanie i budowa
Rura osłonowa z zasady nie jest rurą przepustową. Nie tworzy szczelnego połączenia z betonem. Ponadto przy próbie zamontowania uszczelnienia wewnątrz takiej zabetonowanej rury może dojść do jej uszkodzenia, co będzie powodowało nieszczelności.
W zależności od tego, czy w czasie doboru uszczelnienia ściana już istnieje czy nie, można zastosować różne rozwiązania, pozwalające na uszczelnienie wprowadzanej rury w ścianie. Jest to możliwe zarówno dla rur osłonowych gładkich, jak i karbowanych.
Przykładowe uszczelnienia: Przepust HSI150 z dedykowaną pokrywą systemową, gumowy wkład uszczelniający HSD, zestaw uszczelniający do rur karbowanych WRD.
Jeśli ściana jest istniejąca i możliwe jest wykonanie przewiertu – można uszczelnić kable za pomocą standardowego gumowego wkładu uszczelniającego HRD z technologią listków gumowych (możliwość dopasowania do średnicy kabli na budowie) lub indywidualnego wkładu uszczelniającego HRD Professional, wykonywanego na zamówienie pod wymiar wskazany przez klienta.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemu HSI. System przepustów HSI umożliwia szczelne wprowadzenie kabli przez ścianę fundamentową lub przez posadzkę.
Tak, w naszej ofercie znajdziesz system uszczelnień MIS (system iniekcji) , pozwalający na uszczelnienie kabla w ścianie z bloczków lub z cegły. System można zastosować także w ścianie betonowej, żelbetowej.
Oferujemy systemowe uszczelnienie kanalizacji za pomocą przejścia UDM, które nie dość, że uszczelnia rurę PCV, to dodatkowo pozwala uniknąć krawędzi stykowej.
Można użyć wkładów uszczelniających HSD SSG - kliknij tutaj
W naszej ofercie znajdują się łańcuchy uszczelniające GKD. Są proste w montażu i posiadają zabudowany wizjer kontroli poprawności montażu. Montaż możliwy bez klucza dynamometrycznego!
Tak, jest możliwość umówienia się z doradcą technicznym na budowie. Polecamy także zapoznać się z filmami instruktażowymi na You-Tubie na kanale Hauff-Technik: tutaj.