Kochanowskiego 42a biuro@htpolska.pl +48 56 46 61 291

Hydrostop technology for your protection

Poznaj technologię gazo- i wodoszczelności.

Rury przepustowe betonowe

Rury przepustowe - przepusty plastikowe

Hauff Technik SFR/ZVR/FZR (G)

Rury przepustowe betonowe lub PCV umożliwiające wykonanie systemowych przejść przez ściany. Ich zastosowanie umożliwia przeprowadzenie instalacji tam, gdzie niemożliwe jest użycie przepustów HSI. Stosuje się je również w tych miejscach, w których warunki wymagają zastosowania tego rozwiązania. Bogaty wybór typów i rozmiarów pozwala na dopasowanie do potrzeb klienta. Rura przepustowa betonowa bądź wykonana z PCV po zabetonowaniu tworzy wodo- i gazoszczelne połączenie z konstrukcją ściany. Do najpopularniejszych rodzajów tych produktów zalicza się m.in.:

  • SFR – wykonane z PCV z szorstką powierzchnią zewnętrzną, która pozwala na dobre połączenie ze ścianą. Rura przepustowa tego typu jest odporna na pęknięcia i stabilna,
  • ZVR – rury tworzywowe (PVC-U) z powłoką cementową, która po zabetonowaniu tworzy z betonem jednorodne połączenie;
  • FZR (G) – rurza z betonu włóknistego, bezazbestowa o zwiększonej wytrzymałości. Rury przepustowe występują także w wersji dzielonej, co umożliwia montaż na istniejących instalacjach.

Dlaczego właściwy wybór rur przepustowych jest tak istotny?

Z technicznego punktu widzenia rury przepustowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość przejść przez przegrody i umożliwić wykonanie w nich gazo- i wodoszczelnychprzepustów.

Cała instalacja musi zostać zatem wykonana nie tylko z wytrzymałych materiałów, ale także wyposażona w nowoczesny system łączeń poszczególnych jej elementów. Dlatego też zapewniamy, że każda znajdująca się w naszejofercie rura przepustowa – zarówno betonowa, jak i ta wykonana z PCV – spełnia wszystkie przewidziane dla tego typu asortymentu wymogi. Zachęcamy do kontaktu! Nasi doświadczeni doradcy z przyjemnością przedstawią Państwu największe zalety obutechnologii i pomogą podjąć optymalną decyzję.

Rury przepustowe – dlaczego akurat beton i PCV?

Wszystkim klientom zapewniamy łatwy dostęp do rur przepustowych wykonanych z betonu oraz z tworzywa sztucznego. Są to materiały charakteryzujące się ponadprzeciętną wytrzymałością zarówno na oddziaływanie siłstatycznych oraz dynamicznych, z jakimi można spotkać się w każdym budynku, jak i na korozję biologiczną. Oferowane przez nas produkty świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie na ma możliwości wykorzystania standardowych przepustów typu HSI.Betonowe rury przepustowe oraz te z PCV bez żadnych obaw można stosować podczas prac remontowych i budowlanych.

Zadzwoń teraz